Sectionals
-
Bales A3000244A4 4 pc Modular Seating
(Sectionals - Stationary)Be bold with a modern take on seating. This accent chair set has an armless design and carries a checkered taupe upholstery neutral enough to fit in any style while elevating it at the same time. Thanks to its modular design, making the transformation from sectional to conversation pit is practically effortless.
$1,409.95
$2,419.95
Save $1,010.00

Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Bales |
| Motion Type | Stationary |
| Style | Casual |
| Color Group | Brown |
| Manufacturer Color | Taupe |
| Material | Fabric |
| Manufacturer Material |
• Fabric • Wood Products and Other |
| Assembly Required | Yes |
| DIMENSIONS | |
| Width | 156 inch(es) / 396.24 cm |
| Height | 28 inch(es) / 71.12 cm |
| Depth | 39 inch(es) / 99.06 cm |
| Weight | 216.01 lb(s) / 97.98 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Weight | 252.01 lb(s) / 114.31 kg |
| Volume | 49.04 cu. ft. / 1.39 cu. m. |
-
$2,449.95
Save $1,020.00
$1,429.95
Mahoney 31005S4 2 pc Sleeper Sectional with Chaise
(Sleepers - Sectionals)Reliable comfort, reimagined. Suitable for a variety of spaces, this sleeper sectional with chaise invites + More
-
Looking cool and contemporary is great. But when it comes down to it, you’re all about low-maintenance + More
-
This decidedly modern loveseat proves less is more, bringing simply inviting style to your living room. Take + More
-
This seating package feels every bit as good as it looks. Ultra-soft upholstery enhances your comfort, making + More
-
$1,559.95
Save $650.00
$909.95
Clean-Slate PC5010113 Power Recliner with Adjustable Headrest
(Recliners - Power)Ready to relax in style? Our luxurious power recliner doesn't just look fantastic – it delivers creature + More
-
Looking cool and contemporary is great. But when it comes down to it, you’re all about low-maintenance + More
-
